Witaj w sklepie AlgoClear!
UWAGA! Jak co roku sprzedaż AlgoClear zostaje zawieszona na okres zimowy (wrażliwość preparatu na mróz). Jeśli mimo wszystko potrzebujesz środka napisz na info@algoclear.pl

Zapraszamy w kwietniu 2023

MetaClear 5l - żel alkaliczny do elewacji

Nowy produkt

MetaClear - żel alkaliczny do usuwania metabolitów z elewacji i murów. Szybko i skutecznie usuwa glony, algi, porosty i inne przebarwienia pochodzenia organicznego (zielone i brązowe zacieki).

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

140,00 zł brutto

Więcej informacji

MetaClear

Alkaliczny żel do utleniania metabolitów na powierzchniach zewnętrznych. Umożliwia kontrolowany proces czyszczenia ciemnych przebarwień na tynkach i murach. MetaClear jest żelem o wysokiej adhezji i o wystarczającej lepkości, aby pozostać tam, gdzie go nałożono na powierzchniach pionowych. Nie wnika w pory tynku i jest aktywny tam gdzie potrzeba - na powierzchni.

• Żel nie odparowuje.

• Stabilizuje aktywne stężenie środka na powierzchni podczas całego procesu.

• Zapewnia odpowiedni czas styczności. To z kolei daje elastyczność w sekwencjonowaniu prac, szczególnie podczas stosowania z platform-podnośników.

• Żel po nałożeniu szczotką smaruje powierzchnię, ograniczając ryzyko wycierania się powierzchni.

• Ma słaby zapach i łatwo się spłukuje.

Skuteczny i szybki środek do elewacji

Stosowanie w pracach na tynkach i murach

Przygotowanie podłoża: jeżeli początkowa warstwa (biofilm) jest gruba i stara, należy zredukować jej masę mechanicznie i poprzez naniesienie szczotką roztworu Algoclear® i spłukanie wodą lub parą.
Na tynku w jednolitym kolorze: Metaclear stosuje się do przygotowania powierzchni przed zabiegiem z biobójczym Algoclear®, kiedy to metabolity grzybów staną się widoczne na dużych obszarach. W miejscach, w których dominują przebarwienia glonów najlepiej stosować Metaclear jako środek wykończeniowy w czasie, gdy biofilm ulega samooczyszczaniu.

Sposób użycia: 

  • Nałożyć na suchą powierzchnię. Nie rozcieńczać.
  • Nanieść pędzlem, szczotką, wałkiem lub niskociśnieniowym natryskiem. Najcieńszą warstwę uzyskuje się przy użyciu niskociśnieniowego wałka podającego. Jest to często najskuteczniejszy sposób stosowania Metaclear na tynku. Osiągana jest wydajność stosowania 8 m2 z jednego litra.
  • Po 10 minutach styku delikatne szczotkowanie odnawia aktywną powierzchnię. Kolejne 10 minut powinno zakończyć pracę.
  • Spłukać dokładnie i pozostawić do wyschnięcia.

Na parapetach, gzymsach, a szczególnie na zakończeniach murów, metabolity najlepiej usuwać za pomocą szczotki. Wydajność zmniejsza się do ok. 3 lub 4 m2 z jednego litra. Jeżeli zastosowano natrysk, pozostawić na 10 do 15 minut i użyć miękkiej szczotki, aby odnowić aktywne działanie, jeżeli warstwa jest głęboka. Pozostawić do działania tak długo, aby uzyskać pożądane efekty i zebrać za pomocą ściągaczki i/lub spłukać. W razie potrzeby powtórzyć czynności.

Efekt działania MetaClear na skraju elewacji

Produkty powiązane